Strona główna
O wydawnictwie
Partnerzy
Kontakt
SklepChemia organiczna z Tutorem dla maturzystów - kandydatów na studia medyczne. Zadania podstawowe

Autorzy: Głowacki Zdzisław Kup
teraz
ISBN: 978-83-89563-77-4
Wydawnictwo: TUTOR
Cena: 29.00 PLN
Format książki: B5
Oprawa książki: miękka
Ilość stron: 181
Rok wydania: 2017
Dostępność:
Opis książki

"Chemia organiczna z Tutorem dla maturzystów - kandydatów na studia medyczne. Zadania podstawowe" jest pierwszą częścią zbioru zadań obejmującego swoim zakresem prawie wszystkie zagadnienia, z jakimi może się spotkać uczeń w trakcie nauki chemii organicznej. Zebrane w tej części zadania zostały przygotowane z myślą o uczniach ambitnych i zdolnych, których interesują przedmioty przyrodnicze - uczniach klas o profilu biologiczno-chemicznym. Pytania są skorelowane z kolejnymi grupami związków i zagadnieniami omawianymi w ramach chemii organicznej w klasach maturalnych.

Zbiór podzielono na dziewięć rozdziałów: Alkany, Węglowodory nienasycone, Węglowodory aromatyczne, Chlorowcopochodne węglowodorów, Alkohole i fenole, Aldehydy i ketony, Kwasy karboksylowe, estry i tłuszcze, Związki organiczne zawierające azot, Cukry. Większość zadań i pytań ma formę taką, jaką można spotkać w arkuszach maturalnych. Dlatego ten zbiór zadań może być wykorzystywany systematycznie przez cały rok szkolny lub może służyć jako repetytorium z chemii organicznej przed egzaminem maturalnym.


Uwaga! dwie książki - zbiory zadań autorstwa dra Zdzisława Głowackiego
"Chemia organiczna z Tutorem dla maturzystów - kandydatów na studia medyczne. Zadania podstawowe"
oraz
"Chemia organiczna w zadaniach. Konkursy chemiczne w gimnazjum"
zawierają dokładnie te same treści.
Są one kierowane do różnych grup uczniów i stanowią elementy serii wydawniczych. W przypadku podstawowej chemii organicznej ten sam zakres ćwiczeń będzie przydatny obu grupom uczniów.

Oficyna Wydawnicza TUTOR