Strona główna
O wydawnictwie
Partnerzy
Kontakt
SklepJak to napisać? Poradnik dla maturzystów

Autorzy: Fiałkowska Katarzyna Anna Kup
teraz
ISBN: 978-83-89563-27-9
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza TUTOR
Cena: 15.90 PLN
Format książki: 16,5 x 24 cm
Oprawa książki: miękka
Ilość stron: 113
Rok wydania: 2006
Dostępność: Wysoka
Opis książki Poradnik dla maturzystów. Jak to napisać? autorstwa Katarzyny Anny Fiałkowskiej jest rodzajem przewodnika przeznaczonego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którego celem jest poprowadzenie ich przez trudne formy wypowiedzi pisemnej.
Autorka zamieściła w tym poradniku formy wypowiedzi pisemnej realizowane w liceum i nakreśliła kolejno czynności wykonywane przy pisaniu danej pracy. Omówione czynności mają związek z egzaminem maturalnym z języka polskiego, podczas którego uczeń będzie musiał zmierzyć się z zadaniami sprawdzającymi jego umiejętności i wiadomości.
Poradnik składa się z kilku rozdziałów, każdy zawiera zawsze krótki wstęp, po którym następuje rozwinięcie. Potem jest przykład, w którym, obok fragmentu literatury czy dzieła sztuki, można znaleźć model odpowiedzi, według którego jest oceniany uczeń szkoły ponadgimnazjalnej.
I w tym miejscu ważne wyjaśnienie. Nauczyciel liceum, oceniając pracę licealisty, stosuje właśnie model, który zawiera pięć niezmiennych kategorii, takich jak: rozwinięcie tematu, kompozycja, styl, język, zapis. Uczeń otrzymuje punkty w danej kategorii, które następnie sumuje się i przekłada na ocenę.
W książce zamieszczono też przykłady prac uczniowskich, które - zauważycie to, Czytelnicy - nie zawsze realizują zalecane w poradniku postępowanie "krok po kroku". Prace, które Autorka wykorzystała w tym poradniku, napisali uczniowie klasy pierwszych i drugich I LO w Toruniu.
Oficyna Wydawnicza TUTOR